بیوگرافی سو یانگ

ساخت وبلاگ
چکیده : بیوگرافی سو یانگ زاده : چویی سو یانگ۱۰ فوریه، ۱۹۹۰گوانگجو، کره جنوبی شغل : خواننده - بازیگر سبک :... با عنوان : بیوگرافی سو یانگ بخوانید :

بیوگرافی سو یانگ

بیوگرافی سو یانگ

زاده : چویی سو یانگ
۱۰ فوریه، ۱۹۹۰
گوانگجو، کره جنوبی

شغل : خواننده - بازیگر

سبک : کی پاپ

ساز : آواز

سال‌های فعالیت : ۲۰۰۲-اکنون

ناشر(ان) : Yoshimoto Kogyo

اس. ام. اینترتینمنت

همکاری‌های مرتبط : Route θ  - گرلز جنریشن - شهر اس. ام.

چویی سو یانگ (زادهٔ ۱۰ فوریه، ۱۹۹۰) که بیشتر به نام هنری «سویانگ» شناخته می‌شود، خواننده و بازیگر اهل کره جنوبی است. او در ۲۰۰۲ عضو گروه دونفرهٔ کره‌ای-ژاپنی «Route θ» بود و در صحنهٔ موسیقایی ژاپن حضور داشت اما این گروه بعد از یکسال منحل شد.

در سال ۲۰۰۴ سویانگ به کره بازگشت و در عاقبت و در سال ۲۰۰۷ عضو گروه گرلز جنریشن شد، گروهی که هم اکنون یکی از پرفروشترین هنرمندان کره جنوبیو محبوبترین گروه دخترانهٔ این کشور در سطح جهانی است.

جدا از فعالیت‌های گروهی، سویانگ در سریال‌های تلویزیونی زیادی مانند سومین بیمارستان (۲۰۱۲)، بنگاه شادی: سیرانو (۲۰۱۳)، روزهای بهاری من (۲۰۱۴) و واحد ۳۸ (۲۰۱۶) ایفای نقش کرده‌است.

در نوامبر ۲۰۱۷ و پس از اتمام قرارداد ده سالهٔ «سویانگ» با اس.ام.، او با هدف تمرکز بر حرفهٔ بازیگری، این کمپانی را ترک کرد و به «اکو گلوبال گروپ» پیوست. «اکو» نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «از تمامی فعالیت‌های سویانگ چه در زمینهٔ بازیگری و چه به عنوان عضو گرلز جنریشن حمایت خواهد کرد.»

با این اوصاف آیندهٔ گروه هشت نفرهٔ گرلز جنریشن در بین اعضا و کمپانی‌ها در حال بحث است؛ هرچند طبق بیانیه‌ها هیچ‌یک از اعضا و کمپانی‌ها تمایلی به منحل کردن گروه ندارند.

زندگی شخصی

از سال ۲۰۱۳، سویانگ و بازیگر «جونگ کیونگ هو» با یکدیگر رابطهٔ دوستی دارند.

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : جمعه 14 ارديبهشت 1397 ساعت: 19:21